Найнебезпечніша для здоров’я соціальна мережа

Експерти прийшли до висновку, що найбільшу небезпеку для здоров’я людини представляє соціальна мережа Instagram – додаток для обміну фото і відео.
У п’ятницю Королівське товариство громадського здоров’я (RSPH) і Рух за здоров’я молоді опублікували доповідь, присвячену негативному впливу соціальних медіа на здоров’я молодих людей. Про деталі дослідження розповідає матеріал BBC.

Всього в дослідженні взяли участь 1479 чоловік, вік яких становив від 14 до 24 років.Молоді люди відповідали на питання, що стосуються, зокрема, їх улюблених соціальних мереж: добровольці повинні були оцінити їх за такими показниками, як «тривога», «самотність», «депресія», «знущання», «створення зовнішнього іміджу».Всього були присутні 14 позицій, які розглядали такі популярні ресурси, як YouTube, Instagram, Snapchat, Facebook і Twitter.

Опитування показало, що найбільшу небезпеку становить додаток Instagram. Його активне використання вело до посилення тривожності, погіршення сну і появі почуття власної неспроможності. Всього Instagram отримав різко негативну оцінку по 7 показниками. Друге «почесне» місце дісталося Snapchat-у. Самі вчені бачать в цьому прямий взаємозв’язок, так як обидва ресурси «заточені» під зображення, що змушує людину почувати себе неповноцінним при перегляді фотографій інших людей.

Twitter і Facebook не надають такого негативного ефекту, хоча, згідно з висновками, вони теж не призводять до душевної рівноваги. А ось YouTube визнали «позитивним» ресурсом: він отримав хороші оцінки за дев’ятьма пунктами, хоча і не сприяв хорошому сну. Варто сказати, що самі автори дослідження в цілому налаштовані різко негативно по відношенню до соціальних мереж, стверджуючи, що вони посилюють тривожність.

Раніше, нагадаємо, інша група дослідників прийшла до висновку, що часте використання соцмереж збільшує ризик суб’єктивного переживання соціальної ізоляції.

Читайте также:

EnglishRussianUkrainian